معرفي
كشور چين پرجمعيت ترين كشوردنياست و در شرق قاره ي آسيا واقع شده است. از نظر وسعت سومين يا چهارمين كشوردنياست و از نظر وسعت خاكي دومين كشور بزرگ دنيا بدون احتساب آب هاي داخلي است. چين داراي چشم اندازهاي طبيعي متنوعي است كه از استپ‌هاي جنگلي و بيابان‌هايي چون گبي و تكله‌مكان در ناحيهٔ خشك شمالي نزديك به مغولستان و سيبري ِ روسيه گرفته تا جنگل‌هاي زيرگرمسيري در سرزمين‌هاي مرطوب جنوبي نزديك به ويتنام، لائوس و برمه را در برمي گيرد. مناطق غربي چين ناهموار است و مرز طبيعي چين را با هند ، رشته كوه هاي هيماليا و تيان شان ترسيم مي كنند. زبان رايج مردم چين ، چيني است و واحد پولي آن يوآن مي باشد. شهرهاي مهم چين عبارتند از : پكن ، شانگهاي ، گوانجو و هنگ كتگ.
بهتــرين زمان بـراي بـازديــــد :
چين همواره يكي از محبوب ترين مقاصد گردشگري بوده كه در تمام ماه هاي سال گردشگران زيادي به آن سفر مي كنند. اما سه هفته ي طلايي در چين وجود دارد كه آئين ها و مناسبت هاي خاص آن هفته ها از جمله جاذبه هاي گردشگري چين محسوب مي شود. اين هفته ها عبارتند از : تعطيلات روز مي ، تعطيلات روز ملي چين و تعطيلات جشنواره بهاره. دو هفته ي آخر اكتبر نيز كه نمايشگاه تجارت جهاني در گوانجو برگزار مي گردد يكي ديگر از زمان هاي پر طرفدار براي سفر به چين است و تعداد زيادي تجار و صاحبان كسب و كار در اين بازه زماني به گوانجو سفر مي كنند.
آب و هواي چين چگونه است ؟
  چين به دليل وسعتي كه دارد از تنوع آب و هوايي بالايي برخوردار است كه بر اساس آن آب و هواي چين به سه قسمت شمالي ، مركزي و جنوبي تقسيم مي شود. بهترين تنوع آب و هوايي را قسمت شمالي در اوايل تابستان و اواخر پاييز دارد. وزش باد در طي ماه هاي مارس و آوريل ، آلودگي ها را ازبين مي برد اما گاهي گرد و غبار و خاك را از ارتفاعات به قسمت هاي شمالي پكن مي آورد كه اين به دليل عدم مديريت صحيح منابع آبي است. در اين شرايط آسمان تقريبا زردرنگ مي شود. در قسمت هاي جنوبي چين بارش هاي مناسبي را در ماه هاي نوامبر و فوريه داريم اما در تمام ايام سال دستگاه هاي سرمايشي روشن هستند. در قسمت مركزي چين تابستان ها و زمستان هاي ملايم تري داريم.
غـــــــذاهــــــاي مشــــــهور :

  اين كشور تنوع غذايي بسياري دارد و حدود 24 غذاي معروف دارد كه ما تعداد محدودي را براي شما معرفي مي كنيم .
 • كانگ يو بينگ (cong you bing): مدل چيني پنكيك مرزه است كه از پيازچه خرد شده با مخلفات در مغز نان مسطح تهيه مي‌شود.
 • اردك پكينگ (Peking duck): گوشت اردك با پوست نازك و ترد آن يكي از غذاهاي محبوب چيني‌هاست. اين غذا با پنكيك پيازچه، خيار و سس هويسن سرو مي‌شود. اين غذا كه به اردك پكني (Peking duck) مشهور است غذاي موردعلاقه مردم پكن است.
 • يو شيانگ رو سي (Yu xiang rou si): گوشت سرخ‌شده در سبزيجاتي چون قارچ و فلفل است كه با سس سير سرو مي‌شود. اين غذا در جنوب ايالت سيچوان طرفداران بسياري دارد.
 • دونگ پو (Dongpo): اين غذاي محلي استان هانگژو كه نام شاعر، نقاش و سياست‌مدار بزرگ چيني دونگ پو (Dongpo) را به خود گرفته است از طبخ گوشت تابه‌اي حاصل مي‌شود. تكه‌هاي گوشت چربي‌دار و بدون چربي هر دو در دونگ پو وجود دارند.
 • لازي جي (la zi ji): اگر به دنبال غذاي تند و آتشين مي‌گرديد، در استان سيچوان چين لازي جي (la zi ji) را تجربه كنيد. اين غذا با سينه مرغ سرخ‌شده به همراه، فلفل، كنجد و فلفل‌هاي تند طبخ مي‌شود.
تجــــربـــه هـاي ويـــــــــــژه
 • پياده‌روي بر روي ديوار چين (Great Wall of China)
 • بازديد از شهر ممنوعه (Forbidden City) و كاخ تابستاني (Summer Palace)
 • تماشاي 8000 مجسمه ي سربازان تراكوتا (Terracotta Army) در شيان (Xian) كه يادآور
 • قدرت امپراتوري سابق چين است.
 • گرفتن گردن درد به دليل نگاه كردن به برج‌هاي بلند شهر شانگهاي (Shanghai)
 • غرق شدن در زيبايي‌هاي رودخانه ي لي (Li River)
نشـان‌هاي منحصــــر به فـــرد
  ديوار بزرگ چين ( تنها سازه ي بشري به طول بيش از 6000 كيلومتر است كه با چشم غير مسلح از كره ي ماه ديده شده است)، ميدان تيان آن من (Tiananmen Square)، رشته‌هاي نودل، پاندا (Panda)، پرجمعيت‌ترين كشور توليد انواع كالا، دوچرخه، شهر زيرزميني پكن استاديوم لانه ي پرنده
كليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي شركت مسافرتي دنياي پنج قاره محفوظ مي باشد.